WIELKA BRYTANIA SKUTA LODEM I POD ŚNIEGIEM! PIERWSZE UDERZENIE ZIMY – SZYKUJ SIĘ NA ARKTYCZNE WARUNKI!

Hits: 15

Jak podają brytyjskie media, za synoptykami z Met Office, mieszkańcy Wielkiej Brytanii powinni przygotować się na ciężkie warunki atmosferyczne. Zmierzający na Wyspy arktyczny front przyniesie ze sobą śnieg i niskie temperatury. Do pierwszego i dość brutalnego uderzenia zimy ma dojść już w przyszłym tygodniu. 

Już w przyszłym tygodniu temperatury mają spaść poniżej zera. Końcówka października będzie zimowa, ma także spaść śnieg. Jak się okazuje – nie ma co liczyć na poprawę bowiem w listopadzie, również czekają nas ciężkie warunki i temperatury będą niższe od średnich dla tego miesiąca. Synoptycy dodają także, że należy przygotować się na częste opady śniegu. 

Już ostatniej nocy w niektórych regionach kraju odnotowano minusową temperaturę. W Katesbridge w Irlandii Północnej termometry pokazały -3,5 stopnia Celsjusza. Rzecznik Met Office informuje: „Dzisiejszy wieczór może być bardzo podobny z temperaturami do -2 lub -3 stopni na północnym wschodzie. Nawet na południu będzie zimo do 2-3 stopni powyżej zera lub jeszcze zimniej w południowo-zachodniej Anglii”. 

Jak zapowiadają synoptycy, piątek będzie wietrzny i mokry, szczególnie w północnej i zachodniej części kraju. W Szkocji i Irlandii Północnej, a także w wyższych partiach północnej Anglii oraz Walii może spaść deszcze. Taka pogoda będzie utrzymywać przez cały weekend. Jednie mieszkańcy południowych regionów mają szanse na suchy, dość ciepły i słoneczny weekend.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *