Wybuch gazu pod Murowaną Gośliną. „Był tak silny, że w domu wypadły wszystkie okna i popękały stropy”

Hits: 162

     Do zdarzenia doszło w piątek po południu w miejscowości Głęboczek (gmina Murowana Goślina). W wyniku zdarzenia ucierpiała jedna osoba.

Służby zgłoszenie odebrały około godziny 17. Pożar spowodowany był zapłonem gazu ulatniającego się z butli„Wybuch” był tak silny, że w domu zamieszkanym przez matkę i jej 4 synów wypadły wszystkie okna, popękały stropy, a zniszczenia (pęknięcia ścian, a także płytek) zaobserwowano także w drugiej części budynku – domu zamieszanym przez inną rodzinę – poinformowała Monika Paluszkiewicz, Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina.

Strażacy sprawdzili stan budynku (dom, w którym doszło do zapłonu, nie nadaje się obecnie do zamieszkania, jutro jego stan sprawdzi inspektor nadzoru budowlanego) oraz domu obok (mimo widocznych uszkodzeń jego mieszkańcy mogli pozostać na miejscu) – dodaje. Pracownicy OPS sprawdzili stan pomieszczeń (w obu domach), a z poszkodowaną rodziną ustalili plan pomocy. Jutro zostaną przeprowadzone dokładniejsze oględziny, a poszkodowani otrzymają wszelką niezbędną pomoc – kończy.

Na miejscu pracowało sześć zastępów strażaków. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Mężczyzna z poparzeniami został odwieziony do szpitala. Okoliczności zdarzenia będą szczegółowo wyjaśniane. Na razie nie wiadomo, jak doszło do zdarzenia – mówi dyżurny poznańskich strażaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *