Wypadek limuzyny w USA. Wśród ofiar trzy siostry z mężami i para nowożeńców

Hits: 27

Nowe informacje ws. tragicznego wypadku limuzyny w USA. W samochodzie były m.in. cztery siostry, które jechały na 30. urodziny najmłodszej z nich. Zginęli wszyscy pasażerowie, kierowca i dwoje pieszych.
Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę w trzytysięcznej miejscowości Schoharie, położonej 250 kilometrów na północ od Nowego Jorku w USA. Przedłużona limuzyna Ford Excursion nie zatrzymała się na znaku “Stop” i zderzyła się ze stojącą na parkingu po drugiej stronie drogi przed sklepem Apple Barrel Country Store Toyotą Highlander.

Łącznie w samochodzie znajdowało się 18 osób: 17 pasażerów oraz kierowca. Wszyscy zginęli. W wypadku zginęło także dwóch pieszych, którzy stali przed sklepem, w okolicy którego doszło do zdarzenia.

Wypadek limuzyny w USA. Samochodem jechały m.in. cztery siostry
Pasażerami limuzyny byli uczestnicy przyjęcia urodzinowego 30-letniej kobiety. W samochodzie znajdowały się też jej trzy siostry razem z mężami, a także para nowożeńców.

– To były wspaniałe dziewczyny – powiedziała dziennikarzom ciotka kobiet, Barbara Douglas. – Były bardzo pomocne, mocno ze sobą związane – dodała. Podała także  imiona sióstr oraz ich mężów: Amy i Axel Steenburg, Abigail i Adam Jackson, Mary i Rob Dyson oraz Allison King, która była jubilatką.

Łącznie ofiary wypadku osierociły kilkoro dzieci.

– To najtragiczniejszy wypadek od bardzo, bardzo dawna – powiedział podczas konferencji prasowej szef Krajowej Rady Bezpieczeństwa Transportu Robert Sumwalt. Amerykańskie władze określiły wypadek w Schohaire jako najpoważniejszy wypadek samochodowy w USA w ciągu ostatniej dekady.

– Zderzenie brzmiało jak eksplozja – powiedziała Linda Riley, jedna ze świadków wypadku, która była w innym samochodzie zaparkowanym na tym samym parkingu, na którym doszło do wypadku.

Świadkowie mówią, że auto jechało z prędkością około 100 kilometrów na godzinę. Nie wiadomo dlaczego nie zatrzymało się na skrzyżowaniu. Dochodzenie ws. przyczyn tragedii prowadzi Amerykańska Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *