Zakaz handlu także w soboty. Rafalska: Zostanie wprowadzony bardzo szybko

Hits: 55

     “Solidarność” domaga się od rządu wydłużenia zakazu handlu w niedzielę. Propozycja ta najprawdopodobniej zyska poparcie rządu. – Zmiany zaczęłyby obowiązywać w pierwszym kwartale przyszłego roku – mówi reporterowi Radia ZET minister Rafalska. 

Minister Rodziny, Pracy i Polityki społecznej zapowiada, że rozszerzony zakaz handlu w niedzielę zostanie wprowadzony bardzo szybko. ”Solidarność” chce, żeby zakaz obowiązywał od godziny 22 w soboty do piątej rano w poniedziałki.

– Myślę, że w listopadzie lub w grudniu możemy przystąpić do prac w parlamencie. Zmiany zaczęłyby obowiązywać w pierwszym kwartale przyszłego roku – powiedziała reporterowi Radia ZET Elżbieta Rafalska. 

Zakaz handlu w niedziele 

Ustawa o zakazie handlu w niedziele weszła w życie 1 marca br. Zakłada ona, że w tym roku, w każdym miesiącu, będą dwie niedziele handlowe – pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 r. będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu – ostatnia, a od 1 stycznia 2020 r. będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele, z wyjątkiem siedmiu w roku. 

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.

WYKAZ NIEDZIEL HANDLOWYCH DO KONCA 2018 ROKU

 

 

RadioZET.pl/tom/DG 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *