ZAMACH ISIS NA PREZYDENTA DONALDA TRUMPA – REAKCJA AGENTÓW SPECJALNYCH!

Hits: 151

Media rozpisują się o zamach przygotowanym przez ISIS, w którym docelowo miał zginąć prezydent Stanów Zjednoczonych – Donald Trump. Błyskawicznie jednak zareagowały amerykańskie służby specjalne.

Jak podaje The Telegraph, ujawniono właśnie informacje, które do tej pory były skrzętnie ukrywane. Służby specjalne udaremniły zamach na kontrowersyjnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa. Państwo Islamskie miało zamiar zlikwidować głowę USA podczas jego pobytu na Filipinach. 

Do zamachu miało dojść w listopadzie 2017 roku, ale terroryści zdradzili się na Twitterze. Agenci specjalni od dłuższego czasu dokładnie sprawdzają portale społecznościowe właśnie w poszukiwaniu znaków potencjalnych przygotować do ataków terrorystycznych. 

Obserwowany terrorysta napisał na swoim profilu twitterowym: ‘Będę w Manili wtedy kiedy Trump. Wezmę jednego dla chłopaków z drużyny’. Dodatkowo wrzucił zdjęcie Lee Harveya Oswalda, amerykańskiego zamachowca, który jest jednym z podejrzanych o zabójstwo innego prezydenta USA, Johna F. Kennedy’ego. Zamachowiec również wrzucił na swoim profilu na Instagramie zdjęcie książki zatytułowanej ‘How to Kill: The Definitive History of Assassin’. 

Uzgodniono, kiedy zamachowiec spotyka się ze drugim terrorystą na Filipinach, o czym poinformowano filipińską policję. Tamtejsze służby aresztowały obu zamachowców.

Historia została przedstawiona w nowym filmie dokumentalnym National Geographic pt. ‘Unites States Secret Service: On the Front Line’. 

Patryk Bonkiewicz / POLEMI.co.uk
Fot.: Hadrian / Shutterstock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *