Zamieszki na Marszu Równości w Lublinie – FILMIK

Hits: 31

Marsz Równości w Lublinie rozpoczął się w sobotę po godz. 13:00. W tym samym czasie ruszyli też kontrmanifestanci, związani ze środowiskami ONR. “Latają kamienie, butelki i jajka. Policja użyła pałek, miękkiej amunicji, armatek wodnych, gazu łzawiącego” – informuje na Twitterze dziennikarz Radia Zet Maciej Sztykiel.

FILMIK Z ZAMIESZEK

 

 

 

Uczestnicy Marszu Równości ruszyli inną niż pierwotnie planowaną trasą. Tę  bowiem zablokowała kontrmanifestacja. Marsz zaczął się od petard, wyzwisk i policyjnych syren. Kontrmanifestanci wykrzykiwali “Lublin miastem bez dewiacji” i “zboczeńcy”.

Następnie narodowcy podjęli próbę kolejnej blokady marszu, który szedł Al. Solidarności. Policjanci zastosowali amunicję miękką: granaty hukowe i gaz łzawiący.

Jak pokazali użytkownicy Twittera, spalona została tęczowa flaga, którą nieśli uczestnicy Marszu Równości. Kontrmanifestanci skandowali “Cała Polska śpiewa z nami, wyp.. z p…” W tle – jak relacjonuje Onet – słychać było osoby, które odmawiały różaniec. Narodowcy obrażali też policjantów, którzy w końcu użyli armatki wodnej. Kontrmanifestanci odpowiedzieli petardami i butelkami.

Bartosz Staszewski, organizator marszu, przyznał w rozmowie z Wyborcza.pl, że policji jest zbyt mało, a funkcjonariusze nieskutecznie oddzielają marsz od chuliganów.


źródło: Radio Zet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *