Amsterdamska dzielnica czerwonych latarni zostanie przeniesiona?

Hits: 20

     Trzy główne partie w amsterdamskiej radzie miasta wyszły z szeregiem propozycji odnośnie tego, co należy zrobić z dzielnicą czerwonych latarni. Jeden z pomysłów zakłada przeniesie jej w inne miejsce.

Burmistrz Femke Halsema mówiła wcześniej, że “nie ma żadnych tabu”, jeśli chodzi o uczynienie tego rejonu stolicy miejscem bardziej przyjaznym do życia. Własny pomysł rozwiązania problemu ma zaprezentować w przyszłym roku.

Lokalizacja amsterdamskiej dzielnicy czerwonych latarni, ze względu na bliskość doków, nie zmienia się od stuleci. Turystyczny boom utrudnia jednak życie i mieszkańcom tej dzielnicy, i samym prostytutkom.

Trzy partie koalicyjne – GroenLinks, D66 i SP – rozważają możliwość przyznania prostytutkom licencji na pracę poza dzielnicą czerwonych latarni, tak aby mogły się przenieść w nowe miejsce, gdzie nie będzie tylu turystów i stwarzanych przez nich problemów.

Plany oczyszczenia dzielnicy czerwonych latarni istniały już wcześniej, ale w czerwcowym raporcie rada miasta stwierdziła, że nie zrobiono w tym celu dostatecznie wiele.

(łd)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *