Bank PKO BP ostrzega przed oszustami! Kolejna fala fałszywych maili

Hits: 261

     Bank PKO BP ostrzega! klientów przez kolejną falą fałszywych maili. Ich autorzy mają podszywać się pod bank. W rzeczywistości w mailu ukryte jest groźne oprogramowanie. Uważajcie!

 

Klienci banku PKO BP znów muszą mieć się na baczności. Kolejni oszuści próbują wyłudzić dane nieostrożnych użytkowników oraz dostęp do ich bankowości internetowej. Własnie dlatego bank wystosował do nich specjalny komunikat

„Ostrzegamy przed fałszywymi mailami o temacie »Powiadomienie o zapłacie«” – czytamy na stronie banku. Nadawcy tej wiadomości zachęcają do uruchomienia załączonego pliku o nazwie „Szczegóły płatności -774364doc.r11”. Udaje on plik Word, a w rzeczywistości to wirus komputerowy.” – czytamy w komunikacie PKO BP

Bank po raz kolejny apeluje także o czujność i nie podawanie kodów do karty ani innych podobnych danych. Przypomina też, że podczas logowania do serwisu (i bezpośrednio po zalogowaniu) nie jest wymagane podawanie kodu z narzędzia autoryzacyjnego. Natomiast przed potwierdzeniem operacji w iPKO zaleca się przeczytanie uważnie treści sms-a i upewnić się, że chodzi o właściwą operację.

Ofiary oszustów rozsyłających fałszywe maile powinny skontaktować się z przedstawicielami banku.  Należy dzwonić pod numer  800 302 302 lub +48 81 535 60 60 z zagranicy i komórek.

Przykłady fałszywych mail możecie znaleźć w komunikacie na oficjalnej stronie banku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *