CHODZI O DRUGIE GŁOSOWANIE W SPRAWIE BREXITU!

Hits: 35

     Jak podaje portal money.pl, ponad 50 prezesów, ważnych i cenionych ludzi biznesu wystosowało list otwarty do premier May. Domagają się w nim, by Brytyjczykom dać szansę na zdecydowanie, czy negocjowane warunki wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej są do przyjęcia. 

Wśród osób, które podpisały się pod listem, jest między innymi członkini zarządu popularnej także w Polsce sieci Marks & Spencer i współzałożycielka portalu lastminute.com, prezes sieci Sainsbury’s, były prezes BT Group, współzałożyciel Innocent Drinks czy prezes sieci księgarni Waterstones. 

List ma być pierwszym krokiem w startującej kampanii Business for a People’s Vote. Domagają się oni, by to sami Brytyjczycy zdecydowali, czy negocjowanie przez rząd warunki wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE są do przyjęcia. Wielu obawia się, że zapisy, które wypracowują negocjatorzy, nie będą korzystne dla kraju.

Wbrew temu, co mówią politycy, dostrzegają oni poważne zagrożenia, na przykład dla handlu związane z tak zwanym twardym Brexitem. Jedna z osób, które podpisały list, wprost mówi o tym, że Wielką Brytanię czeka prawdziwy kataklizm. Zgodnie z harmonogramem, Wielka Brytania przestanie być członkiem UE 29 marca 2019 roku. 

Kasia Okarmus / POLEMI.co.uk
Fot.: ZGPhotography / Shutterstock 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *