Marsz Niepodległości 2018 Warszawa-Kiedy i gdzie?

Hits: 398

     Marsz Niepodległości 2018 rozpocznie się w niedzielę 11 listopada o godz. 14.00 – wtedy na rondzie Dmowskiego zgromadzić mają się uczestnicy. Przemarsz uczestników ma potrwać do godz. 18.45. Na mecie Marszu Niepodległości, o godz. 19, rozpocznie się kolejna część obchodów – koncert, który ma potrwać do 21. 

Niewielkie zmiany w Marszu Niepodległości 2018 nastąpiły po tym, gdy okazało się, że na tej samej trasie odbędzie się też oficjalny marsz z udziałem władz państwowych. Organizatorom obu wydarzeń udało się porozumieć, co oznacza, że Marsz Niepodległości i Biało-Czerwony Marsz odbędą się równocześnie. O 15 przemówienie na rodzie Dmowskiego wygłosi prezydent Andrzej Duda, następnie wszyscy ruszą we wspólnej kolumnie.

Marsz Niepodległości 2018 Warszawa TRASA

Jak co roku, Marsz Niepodległości rozpocznie się na Rondzie Dmowskiego, skąd Alejami Jerozolimskimi ruszy w kierunku Mostu Poniatowskiego. Po przekroczeniu Wisły uczestnicy przejdą Wybrzeżem Szczecińskim, a następnie skierują się w ul. Siwca i wejdą na Błonia Stadionu Narodowego, gdzie odbędzie się kolejna część obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości – koncert patriotyczny. Uczestnicy marszu będą mieli do przebycia łącznie ponad 3 km. 

Marsz Niepodległości 2018 Warszawa PROGRAM 11.00 Msza Święta i różaniec Obchody organizowane przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości rozpoczną się pod Sejmem RP, przy Pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego, gdzie odprawiona zostanie msza święta, po której uczestnicy odmówią różaniec w intencji Ojczyzny, a po modlitwie ruszą wspólnie w kierunku Ronda Dmowskiego.

12.00 Stoiska patriotyczne Jeszcze przed rozpoczęciem przemarszu jego uczestnicy na stoiskach patriotycznych będą mogli zaopatrzyć się w płyty z muzyką patriotyczną, wpinki i naklejki, a także porozmawiać z gośćmi zaproszonymi przez organizatorów.

14.00 Otwarcie zgromadzenia Marsz Niepodległości rozpocznie się na od wspólnej modlitwy na Rondzie Dmowskiego i wystąpień gości oraz organizatorów marszu. Następnie uczestnicy ruszą podobną, jak w poprzednich latach trasą.

19.00 Koncert Marsz Niepodległości zakończy się na Błoniach Stadionu Narodowego, gdzie ma się odbyć koncert patriotyczny. Dla zgromadzonych zagrają m.in.:

BASTI,

Irydion,

Sova,

Royal age,

Egon, Huzar,

5tka.

Występy mają zakończyć się około godz. 21. 

Marsz Niepodległości 2018 Warszawa UTRUDNIENIA W RUCHU 11 listopada kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Marsz Niepodległości przejdzie ulicami Warszawy w godzinach 14.00-19.00, jednak ulice, którymi będzie przebiegać trasa przemarszu, prawdopodobnie zostaną zamknięte wcześniej. W związku z tym autobusy zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Ruch będzie wstrzymany na odcinku:

-Rondo Dmowskiego

– Aleje Jerozolimskie

– Most Poniatowskiego

– Wybrzeże Szczecińskie

– Siwca

– Stadion Narodowy. 

Marsz Niepodległości 2018 Warszawa HASŁO

Tegoroczny przemarsz odbywający się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się pod hasłem “Bóg, honor, ojczyzna“. – To hasło, które wszyscy dobrze znamy, jest kwintesencją drogi do odzyskania niepodległości.

Jest kwintesencją Marszu Niepodległości

– tłumaczył podczas konferencji prasowej, Robert Bąkiewicz, organizator przemarszu ulicami stolicy. 

 

 

żr:  polskatimes

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *