Nie uwierzycie, na co poszły pieniądze z resortu sprawiedliwości

Hits: 72

     O tym, że Zbigniew Ziobro i kierowane przez niego Ministerstwo Sprawiedliwości wykorzystuje Fundusz Sprawiedliwości do finansowego wspierania osób powiązanych z Solidarną Polską oraz organizacji “słupów” z nimi związanych, pisaliśmy na początku listopada. Jak donosił wówczas portal oko.press, mowa już o 1,2 mln złotych. Komisje konkursowe środki przeznaczone na pomoc pokrzywdzonym, świadkom przestępstw i ich najbliższym, lekka ręką zaczęły przyznawać podmiotom, które zostały zarejestrowane ledwie kilka miesięcy przed stanięciem do walki o olbrzymie dotacje.

Tymczasem Krzysztof Brejza znalazł kolejny projekt współfinansowany przez resort Zbigniewa Ziobry ze środków Funduszu Sprawiedliwości, który powinien wzbudzić olbrzymie wątpliwości. Zadziwia sam pomysł, nikły profesjonalizm jego przeprowadzenia i przede wszystkim brak możliwości ustalenia, do kogo pieniądze popłynęły.  Chodzi o stronę serwismalzenski.pl.

Jak możemy przeczytać w zakładce “O projekcie”, portal jest platformą informacyjną o charakterze wsparcia i pomocy dla par, narzeczonych i związków małżeńskich. Ma na celu wzmocnienie proaktywnych postaw w obszarze małżeńskim zmierzających do budowania trwałej, bliskiej i głębokiej więzi małżeńskiej. Dodatkowo dowiadujemy się jedynie, że portal  jest częścią kampanii informacyjnej „Silne Małżeństwa – Niższa Przestępczość” realizowanym przez SPCH/o Gdańsk i współfinansowanym ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

W tej sprawie poseł Brejza właśnie złożył interwencję w Ministerstwie Sprawiedliwości, bowiem treści tam publikowane nie pozwalają traktować tej inicjatywy poważnie.

Poseł PO postanowił ustalić, jakie konkretnie pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości trafiły do twórców tego projektu tj. Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich Oddział w Gdańsku. Wiadomo jedynie, że dofinansowanie zdobyli w czerwcowym konkursie resortu sprawiedliwości na powierzenie realizacji zadań ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Przeciwdziałania przyczynom przestępczości. Jaką konkretnie kwotą dofinansowano projekt nie wiadomo.

 

Krzysztof Brejza pyta wobec powyższego m.in. o koszty wykonania portalu i jego comiesięczne prowadzenie, jaki jest pełny koszt programu “Silne małżeństwo-niższa przestępczość”, kto jest autorem treści na portalu, jaki jest związek treści na nim publikowanych z zadaniami resortu sprawiedliwości i jakie przesłanki stoją za tym, by stosunki małżeńskie przekładać na stopień przestępczości w kraju. Oprócz tego zwrócił się także o szczegółowe rozliczenie Funduszu Sprawiedliwości za lata 2016-2018.

Źródło: Twitter

Fot. Flickr/PO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *