Nowo wybrany radny PiS po wyborach wpłacił 30 tys. zł na kościół

Hits: 180

    – „Dziękuję za udział w wyborach samorządowych. Nasz kandydat Mateusz Sawicki, chociaż był na ostatnim miejscu, w swoim okręgu nr 5 otrzymał największą ilość głosów i został wybrany do Rady Miasta. W ubiegłym tygodniu od Pana Mateusza otrzymaliśmy na konto parafii 20000 zł, a w ostatni piątek od niego i jego rodziców 10000 zł na naszą Caritas parafialną” – to treść jednego z ogłoszeń parafialnych, umieszczonych na stronie kościoła Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku.

https://twitter.com/wkrawcz1/status/1060316952160337920

 

W rozmowie z „GW” proboszcz tej parafii nie ukrywał, że wspierał kandydata PiS Mateusza Sawickiego w wyborach samorządowych. – „Na placu przy kościele, który jest nam użyczony, był jego billboard wyborczy. Jego ojciec dużo pomógł naszej parafii” – powiedział ks. Stanisław Hołodok. Zapytywany, czy 30 tys. zł przekazane parafii przez nowo wybranego radnego i jego rodzinę to odwdzięczenie się za wsparcie, ks. Hołodok stwierdził tylko: – „To jest jego ofiara i na tym kończę. Kościół utrzymuje się z ofiar”.

Sam Mateusz Sawicki nie odpowiedział na pytania dziennikarzy „GW”, czy wpłacone przez niego pieniądze to podziękowanie za poparcie proboszcza Hołodoka i czy uważa za stosowny fakt, że Kościół angażował się w jego kampanię wyborczą.

bt

Źródło: wyborcza.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *