Otwarcie rekrutacji w londyńskiej policji dla mniejszosci narodowych

Hits: 20

     Brytyjskie media podały informację o otwarciu rekrutacji w londyńskiej policji. Do tej pory aplikować o stanowisko w służbach mogli tylko ci, którzy mieszkają w Londynie. Teraz jednak warunki ubiegły zmianie i żeby zaaplikować do Metropolitan Police wystarczy być mieszkańcem Wielkiej Brytanii. 

Szczególny nacisk położono na rekrutację funkcjonariuszy spośród mniejszości narodowych, w tym również Polaków. Nowi oficerowie policji potrzebni są w zasadzie “już na wczoraj”, stąd też zniesienie dotychczasowych limitów polegających na braniu pod uwagę tylko osób zamieszkujących w Londynie. To doskonała okazja dla tych Polaków, którym marzy się przeprowadzka do stolicy. Met Police przewiduje aż 2500 nowych miejsc pracy. 

“Jeśli jesteś londyńczykiem, to pamiętaj, że wciąż cenimy twoją lokalną wiedzę i nadal chcemy przyciągać osoby, które odzwierciedlają to, co najlepsze w Londynie. Jednak zdajemy sobie sprawę, że są ludzie, którzy mogą mieszkać poza naszym miastem, ale dla których służba i praca w Londynie to pasja. Te osoby mają teraz doskonałą okazję, aby do nas dołączyć” – informuje komisarz policji Cressida Dick.

Niezwykle kuszące są też warunki finansowe. Przez pierwszy rok nowy funkcjonariusz zarabiać będzie przeszło 27 tysięcy funtów, by po roku służby otrzymać podwyżkę do 30 tysięcy. Po siedmiu latach w mundurze płaca wzrasta do przeszło 45 tysięcy funtów, co dla wielu osób w kraju stanowi wciąż nieosiągalny pułap. O pracę w Met Police zaaplikować można TUTAJ

Marcin Majchrzak / POLEMI.co.uk
Fot.: Richard z / Shutterstock 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *