Pedofil z Torunia zatrzymany

Hits: 22

     Poszukiwania zwyrodnialca zakończyły się sukcesem! Policjanci z toruńskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napaść na 9-letnią dziewczynkę. Do tego haniebnego ataku doszło 14 października na Osiedlu Młodych w Toruniu. Funkcjonariusze zdołali ustalić tożsamość sprawcy dzięki nagraniom z monitoringu.

O tym szokującym zdarzeniu zrobiło się głośno już 14 października. Policja poinformowała, że podejrzany mężczyzna zaatakował 9-letnią dziewczynkę w klatce schodowej na Osiedlu Młodych, w okolicach Szkoły Podstawowej nr 7.

–  Przyjęliśmy kwalifikację czynu z artykułu 200. Kodeksu karnego, a więc doprowadzenia małoletniej do poddania innej czynności seksualnej – powiedział wtedy portalowi torun.naszemiasto.pl Bartosz Wieczorek, zastępca Prokuratora Rejonowego Prokuratury Centrum-Zachód w Toruniu.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 7 błyskawicznie poinformowała rodziców o zagrożeniu. Wszyscy odetchnęli z ulgą 30 października, kiedy w godzinach popołudniowych policja znalazła podejrzanego 36-latka.

– Mężczyzna został zatrzymany na jednej z ulic Podgórza, w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. W toku postępowania policjanci dotarli do monitoringu, na którym widać sprawcę tego zdarzenia. Dzięki publikacji nagrania w mediach funkcjonariusze zdobyli informacje, które pomogły w ustaleniu jego personaliów. Dziękujemy wszystkim świadkom, którzy odpowiedzieli na nasz apel i przyczynili się do zatrzymania osoby przedstawionej na nagraniu – powiedział Wojciech Chrostowski, w rozmowie z eska.pl.

– Mężczyzna wcześniej nie był karany za przestępstwa o charakterze seksualnym. Dzisiaj usłyszy zarzuty i będą z nim wykonywane czynności procesowe – dodał Wojciech Chrostowski.

(eska.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *