Polityk PiS spowodował wypadek. Był pod wpływem alkoholu

Hits: 256

    Według “Gazety Radomszczańskiej”, Wiesław K., radny powiatowy PiS kadencji 2018-2023, miał pod wpływem alkoholu spowo

dować kolizję. Polityk zapowiedział, że w poniedziałek zrezygnuje ze stanowiska. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Na łamach gazety czytamy, że do wypadku doszło w piątek około godziny 15:00 przy ulicy Grota Roweckiego w Radomsku (woj. łódzkie). 

“Volkswagen passat uderzył w ogrodzenie jednej z posesji na początku ulicy. Gospodarz, który był wtedy w domu, wyszedł na zewnątrz. Zobaczył rozbity samochód, rozbite ogrodzenie oraz kierowcę, który siedział w pojeździe. Gdy kierowca wyszedł, właściciel posesji zobaczył, że może być pijany” – relacjonowali dziennikarze “GR”.

 

Na miejsce przyjechała policja i szybko okazało się, że kierowca ma 0,9 promila alkoholu. W szpitalu Wiesławowi K. trzykrotnie pobrano krew. Radny PiS przekonywał dziennikarzy “GR”, że na kilka godzin przed kolizją przyjął leki, ponieważ walczy z krwiakiem. Ale dodał, że nie doczytał ulotki. “Po spotkaniu wypił naparsteczek alkoholu i nie sądził, że tak zadziała. A do domu miał raptem 300 metrów” – czytamy na łamach gazety. 

Wiesław K. jeszcze w piątek miał poinformować zarząd regionalny Prawa i Sprawiedliwości, że po weekendzie złoży wniosek o rezygnację z mandatu radnego. Ale jak przekonywał, nie ma to wcale związku z kolizją, ale z chorobą. Dodał, że w sądzie zaprezentuje dokumentację lekarską. 

Kim jest Wiesław K.?
 
Wiesław K. w przeszłości był prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Pełnił też obowiązki prezydenta Radomska. Zastąpił na tym stanowisku Annę Milczanowską, kiedy została ona posłanką Prawa i Sprawiedliwości. 

W 2016 roku chciał zostać prezydentem miasta, ale mu się to nie udało. Mandat do rady powiatu zdobył w tegorocznych wyborach. “Gazeta Wyborcza” informowała, że Wiesław K. prywatnie jest wujem prezydenta Andrzeja Dudy.

źródło: Radomsko24.pl“Gazeta Radomszczańska”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *