Ryszard Petru. “Nowa partia jest już zarejestrowana”

Hits: 85

     Po serii wpadek zaliczonych przy tworzeniu Nowoczesnej i zarządzaniu tą formacją, Ryszard Petru chce znowu spróbować swoich sił w roli założyciela nowej partii. Na antenie RMF FM poinformował właśnie, że jeszcze w sobotę ogłosi powstanie kolejnego ugrupowania.

– Dzisiaj ogłoszę termin, kiedy zrobimy konwencję wyborczą, dzisiaj będzie konferencja, kiedy przedstawimy nazwę tego ugrupowania i logotyp. Partia jest już zarejestrowana. To jest ugrupowanie, które chce tworzyć nową jakość na scenie politycznej – oznajmił Ryszard Petru w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem.

– To będzie partia, która stawia na dwa filary: gospodarka i społeczeństwo. Uważam, że dzisiaj nikt w polskim parlamencie nie walczy o dobre rozwiązania, które umożliwiłyby polskim przedsiębiorcom, ludziom aktywnym lepsze funkcjonowanie – dodał.

Przypomnijmy, iż zaledwie trzy lata temu Ryszard Petru założył Nowoczesną. Wówczas w polityce debiutował, wchodząc w ten świat z branży finansowej, w której uzyskały wpływy i dużą popularność. Szybko jego nowa partia zaczęła osiągać wysokie poparcie, chwilami ocierając się nawet o pozycję lidera w sondażach.

Jednak seria wpadek i konflikty personalne, w które wdał się Ryszard Petru, sprawiły, iż zaufanie wyborców zostało roztrwonione. W efekcie założyciel Nowoczesnej został pozbawiony władzy nad partią, a następnie z niej odszedł. W chwili obecnej jest członkiem sejmowego koła Liberalno-Społeczni, które tworzy z Joanną Schmidt i Joanną Scheuring-Wielgus.

 

 

 

źródło: RMF FM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *