Sam zgłosił się do badania trzeźwości, a kiedy okazało się, że nie może prowadzić… wsiadł za kierownicę i odjechał

Hits: 120

     W miniony wtorek w budynku Komendy Powiatowej Policji w Złotowie pojawił się mężczyzna, który poprosił o zbadanie stanu trzeźwości. Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu, ale to nie zniechęciło mężczyzny do prowadzenia samochodu.

 

Mężczyzna pojawił się w budynku komendy we wtorek wieczorem i poprosił dyżurnego o badanie alkomatem – Gdy usłyszał wynik badania trzeźwości – ponad 0,5 promila alkoholu, zdenerwował się i wyszedł z komendy. Następnie nie bacząc na nic wsiadł za kierownicę Chryslera i odjechał. Przypadkiem zauważył to policjant, który wchodząc do Komendy, mijał się mężczyzną w drzwiach –relacjonuje Maciej Forecki z miejscowej policji.

Policjanci natychmiast ruszyli za mężczyzną, a po kilku minutach udało się im go namierzyć i zatrzymać na jednej z ulic miasta. Policjanci już zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, a to nie koniec jego problemów – Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości – podsumowuje Forecki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *