Trzynaście zarzutów oszustwa usłyszała 58-letnia właścicielka Kantoru Morskiego w Sopocie

Hits: 18

     Trzynaście zarzutów oszustwa, w tym dwa wobec mienia znacznej wartości, usłyszała 58- letnia kobieta prowadząca Kantor Morski w Sopocie. Kobieta została zatrzymana, a sąd aresztował ją na trzy miesiące.

Zarzuty oszustwa dla właścicielki Kantoru Morskiego w Sopocie

– Prokuratura Rejonowa w Sopocie nadzoruje śledztwo dotyczące doprowadzenia szeregu osób fizycznych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez kobietę prowadzącą Kantor Morski w Sopocie – podaje prok. Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.- Prowadzona przez kobietę działalność polegała na kupnie i sprzedaży dewiz oraz pośrednictwie w ich kupnie i sprzedaży. Kobieta zawierała z pokrzywdzonymi umowy. Były to umowy pożyczek z przeznaczeniem na inwestycje na spekulacyjnym rynku walutowym oraz na rynku nieruchomości.

Milionowe pożyczki dla klientów

Najniższa pożyczona kwota wynosiła około 10 000 złotych. Najwyższa suma pożyczek udzielonych przez pokrzywdzonego przekroczyła 1 100 000 złotych. Kobieta wprowadzała pokrzywdzonych w błąd co do możliwości i zamiaru wywiązania się ze zobowiązania co do zwrotu pożyczki wraz z uzgodnionymi odsetkami.

Działając w powyższy sposób w latach 2012 – 2018 doprowadziła 17 osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na kwotę przekraczającą 2 400 000 złotych – według PO w Gdańsku.

3 miesięczny areszt za oszustwo

Na polecenie prokuratora, kobieta została zatrzymana 25 października 2018 roku. Przesłuchana w charakterze podejrzanej nie przyznała się do popełnienia zarzuconych jej czynów. Przed prokuratorem odmówiła złożenia wyjaśnień. Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanej na okres 3 miesięcy. Wniosek został przez sąd uwzględniony.

Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności, a w przypadku mienia znacznej wartości od roku do 10 lat pozbawienie wolności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *