USA zniosą wizy, a Polska będzie mieć nową granicę

Hits: 92

      Jest ogromna szansa na to, że w końcu nie będzie wiz do USA! Chce się o to postarać Georgette Mosbacher, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. Ale to nie koniec dobrych nowin jeśli chodzi o sprawy zagraniczne. Okazuje się, że po intensywnych negocjacjach Dania i Polska uzgodniły przebieg morskiej granicy na Morzu Bałtyckim.

– Jestem gotowa, żeby sprawę wiz dla was załatwić – zadeklarowała Georgette Mosbacher, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. W wywiadzie dla TVN24 Mosbacher zapewniła, że Polacy będą mogli jeździć do USA bez wiz już od końca przyszłego roku. – Jest to dla mnie priorytet, chociaż wiem, że wychodzę przed szereg (…) Nie lubię przegrywać, lubię konkurencję. Kiedy mówię, że coś zrobię, to znaczy, że to zrobię – dodała amerykańska ambasador. 

Ale to nie koniec dobrych wieści ze spraw zagranicznych. Okazuje się, że po negocjacjach Polska i Dania uzgodniły przebieg morskiej granicy na Morzu Bałtyckim. 

„Po intensywnych negocjacjach Dania i Polska uzgodniły przebieg morskiej granicy, która podzieli szelfy kontynentalne i wyłączne strefy ekonomiczne obydwu państw w części Morza Bałtyckiego, znajdującej się na południe od Bornholmu” – czytamy w komunikacie MSZ. „Znaczne przybliżenie się do zakończenia ponad 40-letniego sporu jest powodem mojej wielkiej satysfakcji. Ponieważ umowa opiera się na sprawiedliwym rozwiązaniu, jestem przekonany, że przysłuży się wzmocnieniu naszych dwustronnych stosunków i współpracy, jak również przyczyni się do zapewnienia przejrzystości prawnej w regionie Morza Bałtyckiego” – podkreślił minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *