Jest wniosek o rejestrację “Ruchu Prawdziwa Europa” – Partia o. Rydzyka

Hits: 117

    Do sądu w Warszawie wpłynął wniosek o rejestrację nowej partii politycznej “Ruch Prawdziwa Europ, za którą ma stać ojciec Tadeusz Rydzyk – podaje Wirtualna Polska.

Jak informuje Wirtualna Polska, dokumenty o rejestracji partii wpłynęły do Sądu Okręgowego w Warszawie we wtorek ubiegłego tygodnia, a pełnomocnikiem partii, za którą ma stać Tadeusz Rydzyk, będzie europoseł Mirosław Piotrowski, o którym mówi się, że jest blisko Tadeusza Rydzyka. Ugrupowanie ma nosić nazwę “Ruch Prawdziwa Europa”. Jej program ma mówić wzmocnieniu chrześcijańskiego myślenie w Europie.

Byłaby to realizacja założeń inicjatywy “Europa Christi”. Powstała w marcu 2017 roku z inspiracji ks. inf. Ireneusza Skubisia, honorowego redaktora naczelnego Tygodnika Katolickiego “Niedziela”.

Wirtualna Polska, powołując się na swojego informatora, podaje, że ugrupowanie chce startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród polityków, którzy mieliby do niego dołączyć, wymienia m.in. byłego posła PiS Andrzeja Jaworskiego, byłego ministra środowiska Jana Szyszkę i posłanka Anna Sobecka.

O tym, że Tadeusz Rydzyk miałby zająć się tworzeniem ugrupowania politycznego spekuluje się, od czasu wyborów samorządowych, podczas których redemptorysta nie udzielił poparcia kandydatom PiS.

Ciekawe czy rejestracja partii miała wplyw na to że prezes PiS nie pojawił sie na urodzinach Radia Maryji ?

To pytanie pozostawiam bez odpowiedzi

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *