‘KALIFAT BRYTANISTAN’ FUNKCJONUJE W NAJLEPSZE! INNE KRAJE WPROWADZAJĄ ZAKAZY I CHRONIĄ WŁASNE WARTOŚCI, A NA WYSPACH… SZOK!

Hits: 94

     Jak podaje Daily Mail, niedawno w Danii weszło prawo nakazujące muzułmanom odkrywanie twarzy w miejscach publicznych. Kraj ten ma bardzo jasne stanowisko wobec cudzoziemców, którzy wyznają tę religię. Właśnie o takim prawie marzą mieszkańcy Wielkiej Brytanii, jednak brytyjski rząd, póki co, zdaje się nie widzi problemu. 

Teraz Dania poszła jeszcze o krok dalej i w swoich przepisach ustanowiła, że każdy nowy obywatel w ramach naturalizacji musi dokonać symbolicznego gestu uściśnięcia dłoni. Dla nas, mieszkańców zachodu, jest to rzecz codzienna i naturalna, ale dla wielu muzułmanów jest to nie do pomyślenia. 

Krytycy ostro skomentowali najnowsze zmiany. Ich zdaniem naruszają one wolność religijną, ponieważ to z powodów religijnych muzułmanie nie zawsze mogą uścisnąć dłoń osoby tej samej płci. Zupełnie jakby duńskie władze mówiły wprost: jesteście tu mile widziani, ale według naszych zasad. 

Polityk z duńskiej prawicy, Martin Henriksen, wyznał w New York Times, że jeśli przybywa się do Danii, w której zwyczajem jest podawanie sobie ręki, gdy się witasz, to gdy tego nie robisz, okazujesz brak szacunku. 

Rzecznik People’s Party, powiedział o imigrantach, że jeśli nie są w stanie zrobić czegoś tak prostego i bezpośredniego, to nie ma żadnych powodów, aby mogli zostać duńskimi obywatelami. O uścisku dłoni powiedział wcześniej także, że musi być on prosty i chętny.

Nowe prawo w Danii nie jest wyjątkiem w Europie. W Szwajcarii, podczas minionego lata, parze imigrantów odmówiono w Lausanne szwajcarskiego obywatelstwa, ponieważ odmówili uściśnięcia dłoni urzędnikowi. Uznane to zostało za brak szacunku dla równości płci. 

Victoria Kozaczkiewicz / POLEMI.co.uk
Fot.: ESB Professional / Shutterstock 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *