PANIKA – PiS w trybie nagłym zwołuje konwencję.

Hits: 363

    W sobotę 15 grudnia w hali Transcolor w Szeligach pod Warszawą odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości – podała rzeczniczka partii Beata Mazurek. Jej początek zaplanowano na sobotnie przedpołudnie. Czy nagłe zwołanie konwencji oznacza nerwową atmosferę w PiS?

Jak podała Polska Agencja Prasowa, powołując się na informacje uzyskane w kierownictwie PiS, w ramach konwencji planowane są wystąpienia liderów Prawa i Sprawiedliwości, podczas których przedstawią plany partii na 2019 rok.

Partia Kaczyńskiego próbowała przekonywać, ze afera KNF to kwestia winy personalnej i nie można porównywać jej skali na przykład z aferą Rywina. 

Jednak najwyraźniej zdanie Polaków w tej sprawie jest inne, gdyż najnowszy sondaż pokazuje bardzo niewielką przewagę PiS nad Koalicją Obywatelską. Otóż partia rządząca uzyskałaby według badania IBRiS 37 proc. głosów, zaledwie o 3 pkt proc. mniej mają jej główni rywale, czyli KO. 

Przypomnijmy, że w piątek i sobotę odbyło się wyjazdowe posiedzenie klubu PiS w Jachrance. Głównymi tematami były wybory do Parlamentu Europejskiego i parlamentarne, które odbędą się w 2019 r. 

Co powiedział Kaczyński w Jachrance? 
Najgłośniej komentowane było przemówienie Jarosława Kaczyńskiego. Było podzielone na dwie części – dostępną dla mediów i zamkniętą, przeznaczoną tylko dla partyjnych działaczy. Ale media i tak dotarły do tego, co prezes mówił za zamkniętymi drzwiami.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się Polska Agencja Prasowa, jednym z głównych tematów niejawnego wystąpienia prezesa Kaczyńskiego do członków klubu PiS była aborcja. W Trybunale Konstytucyjnym leży wniosek o zbadanie, czy przepisy dopuszczające aborcję ze względu na ciężkie wady płodu są zgodne z ustawą zasadniczą. Prezes miał mówić, aby “powstrzymać się w walce o tę sprawę”. 

 

 

 

 

 

 

źródło: wPolityce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *