Rydzyk nie jest politykiem, jest wspaniałym człowiekiem

Hits: 144

     Wypowiedź marszałka senatu brzmi jak pobożne życzenie. “Przecież ojciec Rydzyk nie jest politykiem”, przekonuje Karczewski. Tylko czy ktoś mu uwierzy? Redemptorysta – szef medialnego imperium trzyma w garści Episkopat i polityków PiS – od początku istnienia partii. Która za dobre słowo w mediach przed wyborami płaci ciężkie pieniądze – po wyborach  

W wywiadzie w Radiu ZET marszałka Senatu zapytano o nową inicjatywę polityczną bliskiego współpracownika Tadeusza Rydzyka – europosła Piotrowskiego – stwierdził: „Nie wiem, co to jest, jaka to jest inicjatywa, na razie drobna. Słyszeliśmy, nie wiemy…”.

Karczewski nie wie, co to za partia, ale zapewnia, że o. Rydzyk na pewno za nią nie stoi, bo jest „wspaniałym człowiekiem”. Wspaniały za to nie jest człowiek samego Rydzyka, prof. Mirosław Piotrowski, który partię zgłosił: „Pan prof. Piotrowicz [tu pomyłka w nazwisku ze strony marszałka – red], który był politykiem nielojalnym. Pamiętam, był raz eurodeputowanym z naszego nadania, z naszej listy wystartował, szybko wystąpił z klubu. Następnym razem powtórzyła się sytuacja – szybko wystąpił z klubu”.

Wydaje się absolutnie niemożliwe, że marszałek naprawdę nie zauważa, że Tadeusz Rydzyk jest ważnym politycznym graczem po prawej stronie sceny politycznej – w zasadzie odkąd istnieje Radio Maryja. I, że PiS zawsze musiał negocjować z nim poparcie przed wyborami w zamian za miejsca na listach wyborczych. I – w przypadku wygranej PiS – za pieniądze.

Znamienne zresztą, że nawet Karczewski nie wykorzystał tutaj innego argumentu – że Rydzyk jest duchownym Kościoła katolickiego, co – teoretycznie! – wyklucza aktywność stricte polityczną. Nawet marszałek, jak widać, nie ma złudzeń co do duszpasterskiego charakteru działań o. Tadeusza.

Przecież ojciec Tadeusz Rydzyk nie jest politykiem. Ojciec dyrektor w ogóle nikogo nie wystawia. Rozmawiamy z ojcem dyrektorem, bo się spotykamy przy różnych okazjach, natomiast nigdy nie ma z jego rekomendacji jakichś osób

Stanisław KarczewskiPoranek Radia ZET – 06/12/2018

Przypomnijmy zatem marszałkowi, jak jago własne ugrupowanie od lat negocjuje z Rydzykiem, jak z ważnym politycznym partnerem, a czasem konkurentem. I jak Rydzyk sam buduje swoje polityczne środowisko.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *