Nowy świadek ws. księdza Henryka Jankowskiego

Hits: 347

      Ksiądz Henryk Jankowski miał być w latach 90. stałym bywalcem jednego z gdańskich pubów. – Bardzo często widziałem go w towarzystwie małoletnich chłopaków – mówi w rozmowie z reporterami programu “Czarno na białym” mężczyzna, który zdecydował się przerwać milczenie. – Większość chłopaków czekała już na niego. Czekali na niego z tego względu, że on za seks płacił ludziom – opowiada mężczyzna.

O mrocznej przeszłości ks. Henryka Janowskiego zrobiło się głośno w grudniu po artykule w “Dużym Formacie”. Barbara Borowiecka postanowiła opowiedzieć wówczas o tym, jak została w dzieciństwie skrzywdzona przez duchownego. – Dopadł mnie z dziesięć, może z dwadzieścia razy (…). Pamiętam strzępy zdarzeń, wyrwane z czasu, z chronologii. Był jak bestia – mówiła Barbara Borowiecka.

Reporterzy programu “Czarno na białym” dotarli do mężczyzny, który anonimowo opowiada, że w latach 90. ks. Henryk Jankowski był stałym bywalcem jednego z gdańskich pubów.

Z jego słów dowiadujemy się, że część budynku nie była dostępna dla wszystkich. W sali kinowej miały być wyświetlane tylko filmy pornograficzne. – Bardzo często widziałem tam Jankowskiego. Bardzo często widziałem go w towarzystwie również małoletnich chłopaków. Już na pierwszy rzut oka było widać, że to dzieciaki w wieku czternaście, piętnaście, trzynaście lat – mówi.

Mężczyzna dodaje, że również sam budził zainteresowanie duchownego. – Wychodziłem z lokalu, a on wchodził i na schodach złapał mnie za tyłek. Odwróciłem się, powiedziałem mu “wyp***, śmieciu” i poszedłem dalej – wyznaje. 

– Niestety, taka jest prawda, że większość chłopaków czekała już na niego. Czekali na niego z tego względu, że on za seks płacił ludziom. I to dobrze płacił na te czasy. Tam wszyscy wiedzieli o tym. On był stałym klientem – podkreśla. – On starał się być niewidoczny. Przychodził w płaszczyku, kapeluszu. Wchodził do sali, która jest półciemna. Jeżeli przychodził ze swoimi jakimiś chłopakami, to wchodził do dark roomu, a tam wchodzi się po to, żeby uprawiać seks – wspomina. 

Źródło: TVN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *