Ojciec Rydzyk partnerem spółki skarbu państwa – PGE

Hits: 478

      Udało się – ogłosił na antenie TV Trwam ojciec Tadeusz Rydzyk. Potwierdził współpracę z jedną ze spółek skarbu państwa – Polską Grupą Energetyczną.

O. Rydzyk mówił na antenie TV Trwam, że wreszcie udało się pokonać lobby, które blokowało jedno z jego najważniejszych “dzieł”.

– Tak, jakby było jakieś lobby, które blokuje to, co polskie i to, co katolickie – powiedział duchowny.

Dyrektor finansowa fundacji Lex Veritatis, Lidia Kochanowicz-Mańk, że zmiana właściciela sieci ciepłowniczej w Toruniu, którą od francuskiej firmy EdF kupiła PGE, spowodowała to że znalazł się odbiorca ciepła z odwiertów geotermalnych.

Odkupienie sieci ciepłowniczej nastapiło  w 2017 roku.

Rzeczniczka PGE Toruń jeszcze nie potwierdziła tego że fundacja o. Rydzyka będzie partnerem Grupy, ale wypowiedzi redemptorysty na antenie Tv Trwam sugerują, że oficjalna współpraca i sprzedaż ciepła rozpocznie się w 2020 roku.

A ot definicja REDEMPTORYSTY –

RedemptoryściCongregatio Sanctissimi RedemptorisZgromadzenie Najświętszego Odkupiciela – zgromadzenie zakonne założone przez świętego Alfonsa Liguori w 1732. Główny cel redemptorystów to niesienie pomocy religijnej ludziom ubogim duchowo i materialnie[1], m.in. przez misje ludowe i zagraniczne oraz rekolekcje. Skrót nazwy zgromadzenia, z języka łacińskiego, to CSsR (Congregatio Sanctissimi Redemptoris). Według danych z 2016 redemptoryści posługują w 82 krajach świata[2].

Energia ma posłużyć do ogrzania 20 proc. budynków w Toruniu, w tym uczelni o. Rydzyka, Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, a także powstającego Muzeum Pamięć i Tożsamość.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *