Prześwietlili majątek senatora PiS. “Bierecki zarobił przez ostatnie siedem lat ok. 65 mln złotych”

Hits: 1547

     “Grzegorz Bierecki, twórca systemu Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych, zarobił przez ostatnie siedem lat około 65 mln złotych. Jego starszy brat Jarosław, również związany z kasami, przez cztery lata wzbogacił się o ponad 11 mln zł” – wyliczyła “Gazeta Wyborcza”, która prześwietliła majątek Biereckich, który został wpisany do oświadczeń majątkowych.

To majątek, który bracia oficjalnie deklarują w zeznaniach majątkowych. Muszą je składać od czasu, gdy weszli w politykę. Grzegorz od 2011 roku jest wpływowym senatorem PiS, zaś Jarosław był w minionej kadencji radnym sejmiku pomorskiego.

Rodzina na swoim 
“Nie wiemy, jaki majątek mają członkowie ich najbliższej rodziny. Syn Grzegorza Dominik Bierecki też pracuje w systemie SKOK” – napisał w magazynie świątecznym “GW” Krzysztof Katka.

Dochody braci Biereckich nie są dziś wprost związane ze SKOK-ami, lecz ze spółkami, którymi obudowany został system kas. 

Autor artykułu wymienił m.in. Spółdzielczy Instytut Naukowy, prywatną firmę senatora Biereckiego, która jest m.in. udziałowcem Fratrii wydającej tygodnik “Sieci” i portal wPolityce.pl. 

Pożyczka dla Karnowskich
“Przed wyborami prezydenckimi w 2015 r. Fratria zaczęła wydawać tabloid ‘ABC – Tygodnik Aktualny Bezkompromisowy Ciekawy’. Tematy okładek były wyraźnie wycelowane w PO (…) Debiut tygodnika zbiegł się z pożyczką od SIN dla Fratrii w wysokości 3 mln zł. Po niecałym roku, już za rządów PiS, ‘ABC’ został zamknięty, bo był zbyt kosztowny – czytamy w “GW”.

Warto przypomnieć, że ostatnio bracia Karnowscy mają zakusy na kupno Radia Zet. Wirtualnemedia.pl informowały, że dostali już na ten cel 200 mln zł kredytu z banku Pekao SA. 

źródło: wyborcza.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *