Skąd Glapiński wie, kiedy z aresztu wyjdzie były prezes KNF?

Hits: 217

     Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński próbował w trakcie konferencji prasowej po posiedzeniu RPP rozwiać wątpliwości ws. afery Komisji Nadzoru Finansowego. Zamiast tego wprawił dziennikarzy w osłupienie ogłaszając, że były prezes KNF Marek Ch. “w tym miesiącu wyjdzie z aresztu”. Skąd to wie?

– Nie Marek Ch., a Marek Chrzanowski – w taki sposób pytanie dziennikarza o byłego prezesa Komisji Nadzoru Finansowego przerwał Adam Glapiński. A następnie dodał, że ten “w tym miesiącu wyjdzie z aresztu”. 

O komentarz do tej wypowiedzi portal money.pl poprosił mec. Romana Giertycha, pełnomocnika Leszka Czarneckiego – bankiera, który nagrał rozmowę z propozycją korupcyjną Chrzanowskiego.

– To ciekawe, że prezes NBP wie już, że Marek Chrzanowski nie będzie miał przedłużonego aresztu. Świadczyłoby to o ręcznym sterowaniu działań prokuratury przez wysoko postawionych w strukturze władzy świadków. W moim przekonaniu nadal istnieją podstawy do stosowania aresztu wobec podejrzanego Marka Ch. – ocenił Giertych.

źródło: money.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *