Tadeusz Rydzyk zaczyna współpracę z właścicielem sklepów Żabka

Hits: 1020

     Tadeusz Rydzyk wchodzi do spółki z amerykańskim funduszem inwestycyjnym CVC, kontrolującym sieć sklepów Żabka. W piątek w Toruniu zorganizują konferencję z udziałem Antoniego Macierewicza i jego współpracowników.

O konferencji i jej partnerach donosi “Gazeta Wyborcza“. „Wyzwania XXI wieku, sojusz polsko – amerykański – Cyberbezpieczeństwo”, bo tak nazywa się to wydarzenie różni się znacznie od imprez organizowanych do tej pory przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Po pierwsze, impreza jest darmowa – wystarczy wcześniej zarejestrować się telefonicznie. Do tej pory szkoła organizowała konferencje płatne. Poza tym wzrosła liczba partnerów wydarzenia. Wcześniej takie wydarzenia sponsorowały spółki z udziałem Skarbu Państwa. 

Właściciel Żabki będzie współpracować z uczelnią Rydzyka

 

Piątkową konferencję wesprzeć ma fundusz inwestycyjny CVC Capital Partners i należąca do niego PKP Energetyka. Fundusz ma podczas konferencji podpisać umowę intencyjną z uczelnią o. Rydzyka. W Polsce jest on znany jako jako posiadacz sieci sklepów Żabka.

Jednym z gości konferencji jest Antoni Macierewicz, który zabierze głos w bloku „Współpraca na rzecz cyberbezpieczeństwa w ramach NATO”. Spodziewane jest też wystąpienie ministra energetyki, Krzysztofa Tchórzewskiego. 

Milionowe imperium toruńskiego zakonnika
Tadeusz Rydzyk rozwija kolejne biznesy. Uczelnia, własne media, ciepłownia geotermalna – to podstawy imperium toruńskiego zakonnika. Budowa tej ostatniej ruszyła kilka dni temu,choć na jej rozpoczęcie od czasów pierwszych odwiertów czekano 10 lat.

W imperium silnie partycypuje Skarb Państwa. Dziennikarka serwisu OKO.press, Bianka Mikołajewska, podliczyła, że od momentu przejęcie władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, na konto kierowanej przez redemptorystę fundacji Lux Veritatis wpłynęło ponad 80 mln złotych. 

W tym roku darczyńcy przekazali na konto fundacji około 30 mln zł. Całe imperium ojca dyrektora warte jest fortunę – ma aktywa o wartości 182 mln złotych, w tym 165 mln zł to aktywa trwałe (nieruchomości, sprzęt).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *