To rodzice chcą religii w szkołach. Kościół im tylko pomaga…

Hits: 196

     Nikt nie wie ile trzeba hipokryzji by sformułować taką myśl, lecz rzecznikowi Konferencji Episkopatu Polski poszło to jak z płatka. Ks. Paweł Rytel-Andrianik przypominając, że w latach 2014-2015, 87 proc. rodziców zapisało dzieci na lekcje religii oświadczył w TVN24, iż Kościół tylko pomaga rodzicom.

To rodzice chcą lekcji religii – przekonywał, dodając, że  „mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami”.

Przywołał też art. 70 Konstytucji, który mówi: „nauka w szkołach publicznych jest bezpłatna”. Uznał, że „rodzice, którzy płacą podatki mają prawo, aby z tych podatków były utrzymywane lekcje religii”.Nie powiedział natomiast czy na pewno takiego finansowania tych lekcji sobie życzą.

Duchowny dowodził dodatkowo, iż „tradycja polska jest taka, że religia zawsze była w szkole, z wyjątkiem około 40 lat czasów komunistycznych. Wyrzucanie religii ze szkoły jest wracaniem do tych czasów”.

Podkreślił, jak wiele poświęcenia katecheci wkładają w lekcje. „Trzeba podkreślić to poświęcenie i pewien poziom, który jest utrzymywany w nauczaniu religii” – dodał.

 
Źródło: dziennik.pl

Mam nadzieje ze przyszłe wybory pokarzą dla PiS-u , pedofilów z kościoła i Rydzyka gdzie jest ich miejsce . 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *