Andrzej Duda – Jarosław Kaczyński to krystalicznie uczciwy człowiek

Hits: 45

     – Nie widzę niczego zdrożnego w stenogramach dotyczących Jarosława Kaczyńskiego – powiedział Andrzej Duda podczas rozmowy w Polsat News. – Znam niewiele osób uczciwszych niż Jarosław Kaczyński – dodał.

Prezydent Andrzej Duda był gościem “Wydarzeń i Opinii” w Polsat News. Było to specjalne wydanie programu z okazji 30. rocznicy rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu. Wydarzenie to było jednym z tematów rozmowy. 

Andrzej Duda o Okrągłym Stole: Bilans jest dodatni
– Chyba nikt nie ma wątpliwości, że Polska przez 30 lat zmieniła się ogromnie. (…) Nie mam wątpliwości, że Okrągły Stół był potrzebny. Także dlatego, żebyśmy byli tym pierwszym krajem, w którym następowały przemiany. Mur berliński runął, bo Polska dała temu początek – stwierdził prezydent
Podkreślił, że “kij ma dwa końce”, według Dudy obrady Okrągłego Stołu przyniosły wiele patologii, z którymi Polska walczy do dzisiaj. – Bilans nie jest jednoznacznie pozytywny, ale jest dodatni – podsumował. 

“Znam niewiele osób uczciwszych niż Jarosław Kaczyński”
Nie obyło się bez pytania o “taśmy Kaczyńskiego”, które ujawniła “Gazeta Wyborcza”. Co sądzi o nich Andrzej Duda? – Nie widzę niczego zdrożnego w stenogramach dotyczących Jarosława Kaczyńskiego – powiedział. – Znam pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego i mogę powiedzieć jedno: to jest krystalicznie uczciwy człowiek – zaznaczył.

Prezydent przyznał, że nie wie, czy prezes PiS prowadzi działalność gospodarczą. Podkreślił, że ponieważ opozycja złożyła wnioski do PKW i prokuratury o zbadanie sprawy, odpowiednie organy to robią. – Wierzę w to, że będzie to zrobione rzetelnie – podsumował.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *