Dziś przesłuchanie Birgfellnera. Austriacki biznesmen oskarża prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o oszustwo

Hits: 236

Jacek Dubois, pełnomocnik austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera ma olbrzymią wątpliwość, czy nie będzie prób nacisku w tej sprawie, żeby zwyciężyła nie prawda materialna, a jakiś interes partyjny

Austriacki biznesmen oskarża prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o oszustwo i niezapłacenie za zlecone jego firmie prace, dotyczące inwestycji przy ul. Srebrnej, gdzie powstać miał potężny biurowiec. 

Pytany, jak ocenia pracę prokuratury, stwierdził, że od początku jest przerażony. – W piątek, dwa tygodnie temu składamy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, i co się dzieje? Chyba w poniedziałek na Nowogrodzkiej odbywa się spotkanie, na które przyjeżdżają wszystkie najważniejsze osoby w państwie. Do osoby potencjalnie podejrzanej stawiają się osoby z administracji państwowej, które wspólnie przygotowują stanowisko w tej sprawie. Następnie zabiera głos premier, osoba nadrzędna nad ministrem sprawiedliwości, i podejmuje się roli obrońcy (prezesa PiS – red.). Mam olbrzymią wątpliwość, czy nie będzie prób nacisku w tej sprawie, żeby zwyciężyła nie prawda materialna, a jakiś interes partyjny – podkreślał adwokat.

Prognozował, że po dzisiejszym przesłuchaniu w prokuraturze Geralda Birgfellnera może dojść do wydania postanowienia o wszczęciu postępowania i być może złożenia wniosku o odebranie immunitetu Jarosławowi Kaczyńskiemu. Przyznał, że samo przesłuchanie prezesa PiS – jako świadka – tego nie wymaga. Ale przesłuchanie po postawieniu zarzutów, jako podejrzanego (po odebraniu immunitetu) daje takiej osobie większe prawa. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *