Piotr Walentynowicz rezygnuje ze startu w wyborach prezydenckich. Nie udało mu się zebrać wymaganych 3 tys. podpisów

Hits: 75

     Były radny PiS Piotr Walentynowicz rezygnuje ze startu w wyborach prezydenckich 3 marca. Nie udało mu się zebrać wymaganej liczby podpisów, a termin by to zrobić mija dziś o północy.

Do walki o prezydenturę w Gdańsku, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie stanie Piotr Walentynowicz, były radny PiS i wnuk Anny Walentynowicz.

Nie uda mu się zarejestrować swojej kandydatury, bo nie zebrał wymaganej liczby 3 tys. podpisów poparcia. O decyzji poinformował na facebooku.

Informujemy iż na chwilę obecną jako KWW GDAŃSK DLA MIESZKAŃCÓW, uzyskaliśmy 1/3 wymaganej ilości ważnych podpisów pod listami poparcia. Bardzo krótki okres jaki wyznaczono na zbieranie poparcia, dla komitetu nie posiadającego ogromnych struktur okazał się być zaporowym. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy nas wsparli i podpisali się pod listą, oraz ogromne podziękowania dla znajomych i przyjaciół, zaangażowanych w nasz Komitet. Walkę lepiej honorowo przegrać, niż jej nie podjąć wcale. Następnym razem będzie lepiej– napisał Walentynowicz.

W poniedziałek, ze startu w wyborach wycofał się też Andrzej Kania, który sam o sobie mówił, że jest “prawicowym anarchistą”.

Fot. Karolina Misztal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *