Posłowie PO-KO otrzymali przedsądowe wezwania od szefa ABW

Hits: 496

     Posłowie PO-KO otrzymali przedsądowe wezwania od szefa ABW, Piotra Pogonowskiego. – Kolejny nominat PiS traktuje państwo jak swoją własność – stwierdził na konferencji prasowej Marcin Kierwiński.

Czterej posłowie Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej otrzymali wezwania przedsądowe od szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Piotr Pogonowski wzywa w nich Marcina Kierwińskiego, Cezarego Tomczyka, Roberta Kropiwnickiego i Krzysztofa Brejzę do zaprzestania naruszania jego dóbr osobistych oraz do przeprosin. 

We wtorek (5 lutego) Marcin Kierwiński zapowiedział, że zwróci się do premiera Mateusza Morawieckiego o zawieszenie w obowiązkach koordynatorów służb specjalnych: ministra Mariusza Kamińskiego, jego zastępcy Macieja Wąsika, szefa CBA Ernesta Bejdy i szefa ABW Piotra Pogonowskiego. 

“Zwrócimy się o zawieszenie pana Mariusza Kamińskiego, osoby, której syn pracował w spółce Srebrna, pana Macieja Wąsika zastępcy koordynatora, który z kolei przy innej wielkiej aferze, aferze reprywatyzacyjnej, często wymieniany jest w kontekście powiązań z Jakubem R. Zwrócimy się o zawieszenie pana Ernesta Bejdy, szefa CBA, prawnika kiedyś w spółce Srebra i wreszcie pana Piotra Pogonowskiego szefa ABW, także blisko związanego ze spółką Srebrna” – oświadczył wtedy Kierwiński.

“Nominat PiS traktuje państwo jak swoją własność”

W czwartek (7 lutego) posłowie PO, Cezary Tomczyk i Marcin Kierwiński, na konferencji prasowej w Sejmie poinformowali o otrzymaniu wezwań przedsądowych od Piotra Pogonowskiego. 

 

https://twitter.com/NewsPlatforma/status/1093463433029111808

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *