Ucieczka, strzały, policyjna obława – dwaj mężczyźni zatrzymani przez funkcjonariuszy

Hits: 229

    Rutynowa policyjna kontrola zakończyła się pościgiem. Kierowca samochodu osobowego zaczął uciekać pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania. Podczas pościgu zatrzymał się na chwilę, a gdy podchodzili do niego policjanci, gwałtownie ruszył w ich stronę. Funkcjonariusze odskoczyli, by uniknąć potrącenia i oddali strzały z policyjnej broni służbowej. Jeden z mężczyzn został zatrzymany podczas ucieczki. Drugi wpadł już po kilku godzinach od zdarzenia. Obaj trafili do policyjnego aresztu i teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Wrocławscy policjanci patrolujący nocą ulice Ołbina zwrócili uwagę na osobowego Opla. Pojazd ten miał całą tylną szybę oklejoną taśmą i to zwróciło uwagę mundurowych. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić samochód, którym poruszało się dwóch młodych mężczyzn. Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania, zaczęli oni uciekać, wjeżdżając w podwórka na terenie Ołbina. Rozpoczął się policyjny pościg, w trakcie którego kierujący Oplem wpadł w poślizg i doprowadził do kolizji z innymi zaparkowanymi na ulicy pojazdami.

Jazda mężczyzn była niebezpieczna i policjanci nie mogli czekać z zatrzymaniem, więc zajechali im drogę. Natomiast drugi policyjny radiowóz, który włączył się w pościg, zatrzymał się tuż obok drzwi kierującego, uniemożliwiając mu wyjście. Gdy funkcjonariusze podeszli do auta, pojazd gwałtownie ruszył tyłem ich w stronę. Policjanci zdążyli odskoczyć. Wtedy oddali strzały z broni służbowej w celu zatrzymania samochodu. Kierowca z przestrzelonymi oponami przejechał jeszcze kilkadziesiąt metrów i podjął próbę ucieczki pieszo.

Jeden z mężczyzn został od razu zatrzymany przez policjantów, natomiast drugi trafił w ich ręce kilka godzin po zdarzeniu. Zatrzymani to mieszkańcy województwa dolnośląskiego, w wieku 34 i 35 lat. Obecnie wyjaśniane są okoliczności tego zdarzenia.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *