Beata Mazurek : Jedna z ulic w Warszawie powinna nosić imię Lecha Kaczyńskiego

Hits: 94

     Jedna z ulic w Warszawie powinna nosić imię Lecha Kaczyńskiego – powiedziała Beata Mazurek w odpowiedzi na pytanie dziennikarzy. Jak dodała, powinno to być miejsce eksponowane. To jej reakcja na plan prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, który chce, żeby w Warszawie jednak znalazła się ulica Lecha Kaczyńskiego.

Dziennikarze wprost zapytali Beatę Mazurek, czy Lech Kaczyński powinien mieć w Warszawie swoją ulicę. – W mojej ocenie na pewno. (…) Powinno to być (…) miejsce eksponowane, bo był nie tylko prezydentem Warszawy, ale prezydentem Rzeczypospolitej, i ufam, że Platforma przestanie być małostkowa i że tak się stanie – odpowiedziała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości. 

Wypowiedź Mazurek to reakcja na zapowiedź Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy zadeklarował, ze po wyborach parlamentarnych zgłosi propozycję, by Lech Kaczyński miał w Warszawie swoją ulicę. W ten sposób włodarz miasta swoim ruchem uprzedził prawicę. 

– Jutro ten program ogłoszę. Rzeczywiście są takie ulice, których nie powinno być. Jest kilku takich bohaterów, którzy swoje ulice powinni mieć. Te decyzje będziemy podejmować, mimo że to jest trudna decyzja. Dlatego że olbrzymia większość warszawiaków nie chce zmieniać ulic, przyzwyczaili się do tych, które są – mówił w “Faktach po faktach” w TVN24 Rafał Trzaskowski. I w środę potwierdził to, co zapowiedział. 

Przypomnijmy, że w grudniu NSA oddalił skargę wojewody Zdzisława Sipiery. Efektem było ostateczne “nie” dla zmiany nazwy jednej z arterii Warszawy: z al. Armii Ludowej na al. Lecha Kaczyńskiego. 

źródło: Radio Zet

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *